Bydlení

Jak vybrat dětské hřiště a skluzavky na zahradu u domu?

Přestože venku nyní panuje zima, je jistě dobré neustále přemýšlet o budoucnu. Mnozí z vás mají děti, které pomalu rostou a potřebují stále více pohybu a zábavy, aby se nenudily. Jakmile se počasí umoudří a bude možné si hrát venku na zahradě, zcela jistě vaše malé ratolesti ocení, když jim na pozemku vystavíte vlastní dětské hřiště. Při jeho nákupu a realizaci je však nutné dbát na několik zásadních kritérií.

Bezpečnost na prvním místě

Dětská hřiště jsou určena pro děti předškolního věku, případně také caparty, kteří navštěvují první stupeň základní školy. Tyto malé děti je nutné maximálně chránit tak, aby se neporanily. Z tohoto důvodu je při výběru dětského hřiště, skluzavky či třeba dětského domečku obzvláště důležité dbát na to, aby jednotlivé komponenty byly zcela bezpečné.

Všímejte si hlavně hran. Nesmějí být nijak ostré, děti se o ně nesmí poranit. Zároveň z hraček nesmí trčet žádné hřebíky apod., což jsou prvky, jež dokážou nadělat pořádnou paseku. V neposlední řadě musí být celková konstrukce dostatečně bytelná, což platí jak pro dětská hřiště a skluzavky, tak pro dětské domečky či nejrůznější prolézačky.

Jak sestavit dětské hřiště?

Nechcete-li zbytečně utrácet za to, že vám dětské hřiště přímo na míru postaví specializovaná firma, dá se v současné době bez problémů pořídit souprava, kterou si následně doma sami postavíte dle přiloženého návodu.

U kvalitních produktů není montáž svépomocí nijak složitá, zpravidla stačí jen smontovat jednotlivé díly k sobě a řádně upevnit. Takovéto řešení vyjde výrazně levněji, přičemž výsledné dětské hřiště vaše malé děti určitě nezklame. Může obsahovat hrady, skluzavky, trampolíny, sítě, houpačky a mnoho dalších prvků, díky nimž se děti dosyta zabaví. Večer se jim pak bude lépe usínat.

(1) Comment

  1. Když už jsme u těch skluzavek, kde kupujete nejčastěji kvalitní dětské oblečení, které něco vydrží? Narazila jsem na Olšákovi.cz, kde mají velký výběr chlapeckých tepláků i ostatních věcí, ale zrovna mi jde o tepláky. Máte někdo zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *