Bydlení

Pískové filtrace do bazénu

Mnoho domácností vlastní na zahradě nafukovací bazén. Ale jen málokdo ho má v dobrém stavu. Tím mám na mysli to, že většina domácností má nazelenalou vodu a špína prakticky všude. Mnoho z nich se to také snaží řešit chemikáliemi, tabletami ale jaksi nic nepomáhá. V tomto případě bych doporučila pískové filtrace.

Pískové filtrace začínají být čím dál tím víc známými, což je podle mě dobře. Dokáže totiž zničit nejenom řasy, ale Vaše voda bude zbavena i věcí jako je hmyz, hlína atd. Vše záleží jen na tom, jestli si vyberete tu správnou pískovou filtraci.

A jak by podle mě měla taková správná písková filtrace vypadat? Hlavní je, aby byla jak výkonná tak aby se Vám dobře a snadno udržovala. Velkým bonusem pro Vás jistě bude i to, když bude minimální spotřeba. V klasických pískových filtracích by se měl písek měnit cca 3x za měsíc. Tedy ne měnit, ale přesněji řečeno „přeprat“. Další důležitou součástí je přímo filtr, ve kterém se zachycují nečistoty, které nasál z bazénu. Vše probíhá pomocí hadic a ventilu. Zbytek práce udělá již zmíněný písek, který se rozkládá po celém filtru. Voda, která je již čistá, je navrácena opět hadicí zpět do bazénu. Je to vlastně takový nekonečný koloběh. Jednou se ale stane to, že nečistot je ve filtru moc a tudíž už písková filtrace nebude fungovat tak, jak by měla. Ale opět i tohle se dá snadno vyřešit a to zmáčknutím pár tlačítek. Nebudu se tu o tom moc rozepisovat ale stručně – díky obrácení průtoku vody se veškeré nečistoty nahromadí v odpadovém potrubí a filtr bude moci zase plně nasávat.

Pokud vlastníte nafukovací bazén a už Vás nebaví vrážet další a další peníze do chemikálií, měli byste zkusit pískovou filtraci. uvidíte, že budete jistě příjemně překvapeni. A pokud ještě na bazén dáte plachtu, aby do něj nepadalo tolik nečistot, práce bude o to efektnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *