Bydlení

Efektivní způsob čištění vody v bazénu

Mnoho rodin vlastní nějaký ten hezký bazén. Obzvláště takové rodiny, které bydlí v rodinných domech a mají rozlehlou zahradu. Pokud máte bazén i Vy, jistě víte, kolik starostí to obnáší – aby byla voda teplá a hlavně čistá. Pravděpodobně také používáte mnoho chemických prostředků, aby se dalo dohlédnou na dno bazénku. Efektnější způsob čištění vody je však za pomocí chlorinátorů. Mohli jste kdysi slyšet například i název solinátor, což je ale téměř to samé.

Co vlastně chlorinátor je

Co vlastně chlorinátor je a na jaké bázi chlorinátor pracuje? Během zavedení chlorinátoru se ve vodě nejprve rozpustí sůl. Dále taková voda putuje přes takzvanou elektrolytickou jednotku, která produkuje chlor a tak upravená voda putuje zpět do bazénu. Tento proces se samozřejmě opakuje pořád dokola.

Chlor ničí nečistoty, řasy, bakterie a vše, co dělá Váš bazén nepěkným a vodu nazelenalou. Chlorinátor zaruží,že nebudete muset kupovat tolik chemických přípravků, jelikož většinu práce odvede sám. Používá se především na nadzemní bazény, které však musejí mít hadice o průměru 32 nebo 38 mm. Takže pokud jste chemici, už Vám došlo, že celý chlorinátor není žádné záhadné kouzlo, ale pouze proces elektrolýzy – štěpení chloridu sodného. Velké plus je to, že díky takovéto dezinfekci se po Vaší zahradě nebude šířit tak známý zápach chemikálií. Chlorinátor totiž také mimo jiné zabraňuje vzniku chloraminu, který vydává tento nepříjemný a štiplavý zápach.

Chlorinátory začínají být dost populární, jelikož je známo, že jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc díky soli, kterou tento stroj produkuje, bude koupání příjemnější hlavně pro lidi, co mají nějakou alergii – sůl není nijak škodlivá pro lidskou pokožku. Myslím si, že je jen otázka času, než chlorinátory zcela ovládnou trh bazénů a my je budeme vidět na každé zahradě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *