Bydlení

Jak funkčně a moderně vybavit malý dětský pokojíček?

Chystáte se dětem vybavit dětský pokoj? Při plánování dětského pokoje je nutné dbát na výběr barev, funkčnost jednotlivých kusů nábytku a dobré osvětlení, aby byl prostor vhodný pro odpočinek, učení i hraní. Vyjít vstříc všem těmto požadavkům je jednoduché u velkých prostor, ale v případě panelákového nebo činžovního bytu, kdy se počítá v místnosti každý centimetr, je to velká výzva.

Světlé barvy, zrcadlo a dobré osvětlení

Malé pokoje oživí světlé barvy, nebraňte se ani použití bílé, ke které se hodí nábytek všech odstínů. Bílou také lehce oživíte doplňky, v případě ostatních barev volte světlé až pastelové odstíny – od béžové po světle šedou a růžovou a světle modrou. S barvami však pozor, tmavší odstíny prostor zmenšují a děti potřebují dostatek denního světla. Proto volte místo těžkých závěsů a barevných záclon spíše rolety nebo žaluzie. Skvělým doplňkem do malých prostor je taktéž zrcadlo, pro bezpečnost je možné volit zrcadlovou folii, ze které budou děti nadšené.

Nezahlťte prostor nábytkem

Dětský pokoj není odkladištěm nepoužívaného nábytku z ostatních místností bytu nebo skříně po babičce. Robustní nábytek zbytečně zahltí prostor, proto se při zařizování obraťte spíše na profesionály z truhlářství na Praze 5, kteří vám vyrobí nábytek na míru. Pokoj bude působit vzdušně a nadčasově, zároveň bude využitý každý centimetr. Při plánování se řiďte jednoduchou radou – postel, pracovní plocha, úložný prostor často využívaný a úložný prostor pro sezónní věci. Právě pro využití veškerého místa je vhodné postel umístit do výšky. Ve spodní části vznikne prostor na skříňky, při zvýšení do patra lze pod postel umístit pracovní stůl nebo hernu. Barevně laďte nábytek spíše do neutrálních dřevěných dekorů, bude nadčasový, barvy by se časem okoukaly, a oživit prostor můžete za pomoci doplňků.

Otevřený prostor dýchá

Malý prostor sice nutí k využití každičké mezery, není ale nutné vše uzavřít dveřmi. Nechte si poradit odborníky na design a funkčnost v pražském truhlářství a otevřete prostor za pomoci polic, otevřené knihovny nebo skříněk s lehkou konstrukcí. Právě skříňky mohou mít podobu dřevěných beden a krabic, nebo schovejte knihy a časopisy do vyrobeného stojanu na zdi. Na zakázku vám také vyrobí policový systém až do stropu a můžete nechat děti, aby si určily, co do kterého patra schovají. A na závěr nezapomeňte na dekoraci, doplňky a hračky. Jedná se o dětský pokoj, ze kterého musí dýchat radost z hraní a objevování. Bílé zdi a neutrální dřevěné odstíny nábytku proto vhodně doplňte barevnou výzdobou v podobě veselých polštářů, barevného koberce nebo malého týpí, které bude útočištěm malého rošťáka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *