Zdraví

3 tipy, jak přirozeně zvýšit šance na otěhotnění

Odborníci z řad sexuologů mají v posledních letech mnohem více práce než v minulosti. Obrací se na ně stále více párů, kterým se nedaří počít dítě přirozenou cestou. Problémy má zhruba patnáct procent populace a prudce roste počet zájemců o asistovanou reprodukci. Než se však vydáte do nejbližšího centra, rozhodně vyzkoušejte následující tipy. Skutečná příčina potíží s otěhotněním totiž často nespočívá v neplodnosti některého z partnerů – mnohdy hrají roli stres a frustrace z prvních neúspěšných pokusů.

Sex není povinnost, ale potěšení

Dítě by mělo vzniknout z lásky, ne z rutinní aktivity, která minimálně jednoho ze zúčastněných nebaví. Pokuste se zapomenout na to, kdy máte ovulaci a odežeňte z hlavy myšlenky na umělé oplodnění – jinými slovy „vypněte“ a oddávejte se milování jen tehdy, kdy na něj máte chuť. Sex si náležitě vychutnávejte, zkoušejte nové praktiky, nevšední místa, a třeba i erotické pomůcky. Jakmile se vám podaří eliminovat stres, pravděpodobně na testu uvidíte vytoužené dvě čárky.

Dejte šanci spermiím z „druhého kola“

V rámci jedné z mnoha odborných studií došli vědci k závěru, že spermie z „druhého kola“, tedy z druhé ejakulace v rámci jedné hodiny, jsou rychlejší. Britský výzkum uvádí, že šance na přirozené početí je díky opakovanému styku vyšší až o pětinu. Bohužel ne každý muž je dvou vyvrcholení v tak krátké době schopen.

Dbejte o své tělo i duši

Muži i ženy v dobré fyzické kondici jsou plodnější. Když k tomu přidáte čistou mysl bez chmurných myšlenek, výsledek se musí dostavit. A protože je jedním z největších zabijáků přirozeného početí nadváha (vede k hormonální nerovnováze), vyřaďte z jídelníčku všechny nezdravé potraviny a začněte se více hýbat. Zároveň omezte konzumaci alkoholu, přestaňte kouřit a věnujte se aktivitám, které mají pozitivní dopad na vaše zdraví. Začněte jíst doplňky stravy na podporu otěhotnění, nebo čaje na podporu otěhotnění, například oblíbený čaj Ludmily Mojžíšové.

Pokud nic z toho nepomůže a nepodaří se vám otěhotnět ani po roce snažení, neváhejte s návštěvou odborníka. Doporučí vám další opatření a vysvětlí, co obnáší asistovaná reprodukce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *