Služby, Zdraví, Zprávy

Vytvoření veřejného dětského hřiště: Jaké prvky lze využít?

V rámci zútulnění veřejného prostranství je vhodné myslet na odpočinkové zóny a také na děti, aby si měly kde hrát a trávit volný čas. V posledních letech se developeři, města i soukromé osoby začínají více věnovat problematice dětských hřišť, která v minulosti zmizela, případně dosti zchátrala.

Pískoviště

Moderní dětská hřiště mohou mít velmi bohaté uplatnění a dokážou dětem v předškolním i školním věku nabídnout řadu atraktivních prvků. Základem dětského hřiště je vždy pískoviště. U něj se dnes upřednostňují spíše umělé konstrukce z plastu, které jsou vysoce odolné a bezpečné, neboť nemají žádné ostré hrany a děti si o ně nemohou zadřít třísku, jako je tomu u starších dřevěných variant. V okamžiku, kdy na dětském hřišti vytvoříte pískoviště, je nezbytně nutné písek pravidelně čistit a měnit tak, aby v něm nezůstávaly různé nečistoty a nemohlo dojít k množení škůdců.

Prolézačky a skluzavky

Dalším doplňkem, bez něhož se dětská hřiště určitě neobejdou, jsou prolézačky a skluzavky. I u nich je praktické zvolit moderní materiály z nerezového kovu, případně vysoce odolných plastů, neboť zde nehrozí rychlá zkáza v důsledku používání a působení nepříznivých klimatických jevů. Pro realizaci se proto obracejte na spolehlivého dodavatele, jenž vám nabídne dostatečně precizní řešení, a to i z hlediska bezpečnosti.

Další komponenty a městský mobiliář

V neposlední řadě na dětská hřiště patří houpačky, nafukovací hrady, domečky a řada dalších staveb. To vše vám poskytnou kupříkladu dětská hřiště Berliner Seilfabrik, která splňují veškeré aktuální standardy a mají potřebné certifikace, aby se dala aplikovat pro veřejný prostor.

V těsném sousedství dětských hřišť se vyplatí instalovat městský mobiliář, tedy zejména lavičky a stoly, jež poslouží nejen pro děti, ale také pro rodiče, potažmo dozor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *