Zdraví

Plesová virová sezóna

Není zcela jisté, jestli popularitu tance do naší české kotliny přinesla hlavně hvězdná televizní taneční soutěž nebo celosvětový boom latinskoamerických tanců v rámci pěstění fyzické i duševní ženskosti a mužnosti. Ale příčina vlastně není důležitá, prostě se tančí a to k úžasu stačí.

Plesová sezóna je v běhu a taneční kurzy, jejichž obliba vzrůstá dokonce nejvíce mezi dospělými, jsou obsazené. První hodiny mají už tanečníci za sebou a v obchodech se emocionálně řeší reklamace ulomených podpatků po prvních krocích na parketu.

Roztančení nejsou ale zdaleka jen lidé, ale i jejich záškodníci. Ve víru tance, v autobusech, obchodech i ve sportovních halách plesají i viry a bakterie, které využívají každého propoceného prochladnutí, ať už je z tělesného výkonu, přemíry oblečení nebo zdrcujícího stresu.

Někteří ochotníci jim nezištně pomáhají i neřízeným kýcháním a kašláním bez kapesníků. Kromě doporučení kurzů ohleduplného chování, jejichž obliba naopak klesá, je velmi účinné řešit toto infekční období po vlastní ose a obrnit se silnou imunitou.

Zaručené preventivní metody na budování vlastního obranného antiviráku jsou vitamíny a celkově vyvážená strava, odpočinek, oblečení odpovídající počasí a teplotám uvnitř, teplé nápoje, mezi něž se dá zařadit i svařené víno, naopak omezení studených alkoholických nápojů na minimum a enzymoterapie.

Poslední jmenovaná metoda má u nás jméno lék Wobenzym a připraví tělesnou obranyschopnost tak, aby zareagovala na virové či bakteriální nebezpečí bez prodlení ihned po napadení, a nejen tanečníci se v klidu následující zimou protančili až do jara.

Více na www.wobenzym.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *