Zdraví

Venušiny kuličky jsou základem ženského zdraví

Venušiny kuličky sice pořídíte v sexshopu, nejde však jen o erotickou hračku. Jsou vnímány také jako zdravotní pomůcka, kterou doporučují gynekologové ženám každého věku. Zlepšují sexuální život a pomáhají s povoleným pánevním dnem. Co potřebujete vědět, než si jedny také pořídíte?

Venušiny kuličky sice přináší příjemné pocity, avšak pokud toužíte zejména po kvalitním uspokojení, raději se spolehněte na jiné pomůcky. Sexuální život přesto ovlivňují. Zlepšují jeho kvalitu, protože s vytrénovanými svaly je pohlavní styk lepší.

Jak fungují Venušiny kuličky?

Navenek vidíte dvě kuličky, ovšem každá Venušina kulička obsahuje uvnitř ještě jednu další, která se pohybuje, a tím vytváří vibrace. Vnitřní kuličky mohou mít různou hmotnost, pro začátečnice se doporučují lehčí kuličky, postupně můžete váhu přidávat. Kuličky stačí zavést do vaginy a potom už lze vykonávat běžné činnost. Kuličky se pohybují i při klasické chůzi, ženě pak stačí jen snažit se je udržet a zatínat při tom svalstvo jako při Kegelových cvicích.

Pro koho jsou vhodné?

Pro každou ženu nezávisle na věku, jež chce posílit své pánevní svalstvo. Obzvlášť užitečné jsou pro ty, které trpí stresovou inkontinencí. Podle některých údajů se s ní v ČR potýká až 60 % žen. Těm všem by přitom pomohlo procvičovat a zpevňovat pánevní dno.

K povolení pánevního dna dochází obvykle po porodu, takže to je vhodná chvíle, kdy po kuličkách sáhnout. Do rizikové skupiny patří i ženy se sklony k obezitě, diabetičky, ženy v přechodu či fyzicky pracující. Odborníci ovšem doporučují kuličky používat i jako prevenci, tedy ve chvíli, kdy potíže nemáte.

Kde je koupit?

Venušiny kuličky prodává například sexshop Sexio.cz, nejdiskrétnější eshop v ČR. Tam pořídíte pouze výrobky, jež jsou testované a zdravotně nezávadné, o bezpečnost se tedy nemusíte starat. Pouze si vyberte vhodnou hmotnost (v začátku nižší) a velikost (menší kuličky jsou určeny ženám, jež ještě nerodily). Nezkušeným ženám odborníci doporučují třeba i jednu Venušinu kuličku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *