Služby, Zprávy

Je hokej drahý sport? Kolik taková hokejová výstroj stojí?

Hokej je drahý sport. Takový panuje obecně ve společnosti názor. Je pravda, že bychom našli mnoho levnějších sportů, přeci jen u hokeje nelze jen tak vzít míč a začít hrát, riziko zranění, ať už pukem či od protihráče je příliš vysoké. Existují však i mnohem dražší sporty. Hokejová výstroj rozhodně není ničím, na co by nešlo dosáhnout. Jak to tedy s její cenou je?

Hned zpočátku je nutné si uvědomit, že tu je několik cenových hladin v závislosti na úrovni hokeje. Je rozdíl, jestli se bavíme o tom, kolik za svoji výstroj zaplatí profesionální hokejista, amatérský hráč hrající výkonnostní soutěže, nebo hokejový nadšenec, který si jde jen tak občas s kamarády zahrát. Na základě toho si každý, kdo se chce hokeji věnovat, musí sám stanovit, jak moc kvalitní vybavení chce mít a současně, jak velká má být investice.

Kolik tedy skutečně hokejová výstroj stojí

Existuje samozřejmě nějaká spodní hranice, pod kterou není radno chodit. Šetřit se, zvlášť na těch nejdůležitějších částech výstroje, jako jsou například hokejové helmy, nevyplácí. V takovém případě se jedná o hazard se zdravím.

S tím, že na chvíli dáme stranou profesionální sportovce, pojďme si nyní naznačit, kolik mohou jednotlivé části hokejové výstroje stát. Nejnákladnější položku představují brusle. V závislosti na materiálu a tom, jestli jsou či nejsou tepelně tvarovatelné, vás vyjdou na 1500 Kč až 3500 Kč. Helmu seženete v rozmezí jednoho a dvou tisíc, stejně jako rukavice či kalhoty. Hokejky stojí něco přes 1000 Kč a do 3000 Kč se vejdete při nákupu rukavic. Pár stovek zaplatíte za suspenzor a do 2000 Kč vás bude stát chránič ramen a holení.

Na ochraně svého zdraví se šetřit nevyplácí

Všechny tyto položky berte jako investici do ochrany svého zdraví. Když už se pro hokej rozhodnete, je to to nejmenší, co můžete udělat pro to, aby vás tento váš koníček nijak negativně neovlivnil ve vašem běžném životě.

Jak ušetřit na hokejové výstroji pro děti

Velkým tématem je také cena hokejové výstroje pro děti. Namísto toho, abyste jednotlivé vybavení kupovali zvlášť, využijte nabídku dětských setů, které za sníženou cenu nabízí veškerou potřebnou výstroj. Protože děti rychle rostou a vybavení jim mnohdy nevydrží ani rok, funguje v hokejovém prostředí prodej z druhé ruky. Když tak svému dítěti pořídíte nějaký nový kus a ono z něj vyroste, pošlete ho dále do světa, kde může sloužit zase někomu jinému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *