Zdraví

Proč vám bio a přírodní kosmetika dopřeje dokonalou péči o pleť?

Hlavním posláním přírodní kosmetiky je fakt, že vaše pokožka a potažmo tělo nebudou zatíženy toxickými látkami. Stejně jako záměrně nekonzumujete množství chemických a syntetických látek, tak proč byste je měly dostávat do organismu skrze pokožku?

Zaměřeno na pleť

Pravidelná péče o pleť by měla být součástí každodenních hygienických rituálů. Pozornost věnujeme hlavně důkladnému čištění pleti, neboť ji zbaví nečistot, zregeneruje ji a připraví na aplikaci dalších kosmetických přípravků. Mezi velmi osvědčené pomocníky se řadí jemná pleťová čisticí pěna obohacená o výtažek aloe vera a heřmánku. Dokonale odstraní nečistoty a přebytečný maz. Díky jejímu velice šetrnému složení můžete pěnu používat každý den, aniž by docházelo k vysušování pleti. Obsažené přírodní složky mají protizánětlivé účinky a zklidňují podráždění.

Rozlučte se s vráskami a dalšími nedokonalostmi

Přírodní kosmetika má ve svém arzenálu i vysoce účinné sérum na pleť, které je doslova nabité koncentrovanými účinnými látkami. Jejich hlavními úkoly jsou hydratace, vyživení a regenerace zralé pleti. U problematické pleti eliminují nedokonalosti a urychlují hojení. Jako sérum mládí je označováno sérum s kyselinou hyaluronovou, která dokáže s pletí zázraky. Chrání ji před vysoušením, a tím pádem předčasným stárnutím. Je vhodné na jakýkoliv typ pleti včetně citlivé.

Planeta vám poděkuje

Bio kosmetika, která je naprosto bez chemie, prospěje nejenom vašemu tělu, ale též planetě. Většina čistě přírodních značek totiž využívá k výrobě svých přípravků lokální zdroje a šetrné výrobní postupy. Rovněž věnují pozornost recyklaci, aby přírodě co nejvíce ulehčily. Nákupem přírodní kosmetiky přispějete jak k ochraně životního prostředí, tak podpoříte fair trade obchod a biodynamické zemědělství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *