Zdraví

Poznejte léčivou sílu tří významných peruánských bylin

Peru není známé jen inckým městem Machu Picchu, ale také svoji nádhernou přírodou, která v sobě ukrývá celé spektrum léčivých rostlin. Léčivé účinky peruánských bylin jsou známy již po staletí a postupem času si získaly popularitu téměř po celém světě. Jejich léčivé schopnosti jsou totiž neuvěřitelné, čehož si jsou vědomi i domorodí léčitelé. Sílu těchto léčivých bylin nakonec můžete díky globalizaci poznat i vy. A které byliny by neměli chybět ve vaší lékárničce?

1)   Vilcacora neboli kočičí dráp

Vilcacora je dřevitá popínavá rostlina, která je nazývána pokladem či královnou Amazonie. Často se lze taky setkat s názvy Uňa de gato, Uncaria tomentosa anebo trochu zvláštně jako „kočičí dráp“. Tento název si vysloužila pro své trny, které má na každém listu. Jako léčivo se používá především kůra, z níž se dělá nálev. Vilcacora se nejčastěji používá k léčbě ran, revmatizmu a žaludečních vředů. Dokáže také posílit organismus a dodat lidskému tělu energii. V posledních letech se jí také přisuzují schopnosti bojovat s nádory.

2)   Sangre de drago neboli dračí krev

Významným peruánským léčivem je také pryskyřice pocházející ze stromu Croton lechleri. Tato pryskyřice často nese označení dračí krev, a to z důvodu své barvy, která připomíná krev, ale také díky semenům, jež mají tvar draka. V peruánské medicíně se Sangre de drago používá k zastavení krvácení a urychlení hojení. Své uplatnění nachází také při kožních obtížích, jako jsou bradavice, ekzém, kuří oka, opary apod. Též se využívá pro všechny druhy řezných ran, podráždění kůže, hmyzí bodnutí a kousnutí klíštětem. Vnitřně se užívá při průjmech a různých zánětech.

3)   Lichořeřišnice větší

Lichořeřišnice větší patří nejspíše mezi nejznámější peruánskou bylinu, jelikož se běžně pěstuje na našich zahradách a truhlících. Lichořeřišnice je považována za velmi silné přírodní antibiotikum, které je vhodné pro akutní i chronický zánět. Lichořeřišnice je jedinečná především tím, že pomáhá při steptokoku a v některých případech dokáže zničit i zlatého stafylokoka, který je schopen odolávat i velmi silným syntetickým antibiotikům.

Dále se používá k léčbě dýchacích cest, močového měchýře a nemoci ledvin. Užívat můžete lichořeřišnice tablety, které jsou silnější či lichořeřišnice kapky nebo tinktura, která je vhodnější pro děti a při zánětech středního ucha.

Tyto a další peruánské byliny najdete v internetovém obchodě Herbavis. Poznejte jejich léčivou sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *