Zdraví

Vybavení do posilovny i pro domácí cvičení

Ať už hledáte kvalitní vybavení do profesionální posilovny, nebo si pouze chcete zařídit své menší domácí fitness centrum, jistě se vám bude hodit následující doporučení na nákup všeho potřebného. Základem pro téměř neomezené možnosti cvičení jsou především posilovací činky a kotouče na činky. Jak si vybrat ty správné a kde je seženete za výhodné ceny? To se dozvíte v tomto článku.

Klasické posilovací činky

Pokud hledáte základní posilovací nářadí, budou to rozhodně kvalitní posilovací činky. Oblíbené jenoručky nabídnou mnoho variant cviků, kdy si intenzitu uzpůsobíte podle hmotnosti. Nechybí ani lehčí varianty o váze 1 kilogram vhodné pro začátečníky či na doladění techniky u daného cviku. Lehčí činky využijí dámy a skvěle se hodí také pro kondiční a rehabilitační cvičení. Pro uzpůsobení váhy jednotlivých činek či nakládání závaží na velkou osu poslouží kotouče. Ty jsou buď klasické litinové, nebo mohou mít i pogumovaný okraj pro tišší manipulaci. Takové nakládací činky navíc představují skladnou a univerzální variantu i do malé domácí posilovny.

Kvalitní vybavení do posilovny vydrží po mnoho let

Při výběru vybavení pro posilování a cvičení je dobré vsadit na kvalitní značky. Příkladem může být česká rodinná firma Grün Sport s dlouhou tradicí výroby posilovacích strojů. Kromě klasické nabídky nabízí i možnost vyhotovení speciálních typizovaných strojů s přizpůsobením na míru. Objednat si tak můžete jeden stroj, ale klidně si i kompletně zařídíte celé fitness centrum. A právě tam nesmí chybět ani pořádná zásoba posilovacích činek a kotoučů, protože cvičení s jednoručními činkami má mnoho výhod a dochází k posilování různých svalových skupin. Nabídku činek i celých strojů najdete na stránce www.grunsport.cz, kde si můžete požadované vybavení jednoduše objednat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *