Služby, Zprávy

Italská kuchyně: Kde se v Brně najíst, jako na dovolené v Itálii?

Milujete italskou kuchyni, ale nechcete jíst domácí náhražky, na které by Ital jen zíral? Za kvalitní kuchyní nemusíte jezdit na dovolenou, ale můžete si ji vychutnat i v našem městě.

Italská kuchyně je již tradičně řazena mezi ty nejlepší na celém světě, často dokonce tu nejlepší vůbec. Italské jídlo se neuvěřitelně rozšířilo po světě, ostatně i počet pizzerií v České republice je toho důkazem. Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům. Pokud byste hledali typické prvky pro italskou kuchyni, v první řadě to bude čerstvost použitých surovin.

A právě kvalitu surovin, skvělou pizzu a domácí těstoviny naleznete v nové italské restauraci v Brně. Caruso Pizza & Pasta není jako klasická restaurace, bistro ani fast food. jedná se o místo, kde si můžete vychutnat kvalitní jídlo za příznivé ceny stejně, jako v pravém italském podniku.

Pro italskou kuchyni je naprosto ikonická především pizza. Co se u některých pizzerií pod tímto názvem prodává, nemá však často s pravou pizzou nic společného. Narazíte sice na nepřeberné množství druhů, ale tajemství spočívá především v použitých surovinách. Suroviny jsou prostě základ. na kvalitní italské pizzy z kamenné pece se můžete podívat u pizza Brno Caruso.

Italská kuchyně je proslulá také těstovinami. Jedná se o potravinu vyráběnou z nekynutého těsta z pšeničné či pohankové mouky. Dále mohou těstoviny obsahovat vejce (dělí se proto na vaječné a bezvaječné) a zeleninové extrakty. Vyskytují se v desítkách různých tvarů a připravují se vařením ve vodě. ne náhodou italské těstoviny, jako základ kuchyně, zapustily kořeny do mnoha dalších kultur po celém světě. Torteliny, tagliatelle, fusilli, ravioli…všechny tyto druhy a mnoho dalších si můžete objednat u těstoviny brno Caruso.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *