Služby, Zdraví

Dětský kolotoč nad postýlku je ideální první hračkou

Jedna z prvních hraček, kterou miminku pořizujeme, je kolotoč nad postýlku. Nás jako rodiče fascinuje jeho design, současně se z různých zdrojů dočteme, jak je ideální pomůckou pro rozvoj dítěte, ale i vychytávkou při usínání miminek-nespavců.

Když se narodila moje dcera, dostala do začátku spousty nepoužitelných hraček. Obrovské plyšáky, které rozhodně do postýlek kojenců a batolat nepatří. Štěrchátka, která už na první pohled nevypadala bezpečně. Knížky, na které měla malá slečna ještě skutečně dost času. Nejlepším dárkem byl nádherný kolotoč. Ne ten velký, klasický kolotoč, na kterém dnes již jezdí na dětském hřišti a na poutích, ale roztomilá závěsná hračka, která jí v dětském pokojíku visí dodnes.

I malá miminka potřebují vjemy

Miminko je zpočátku „odsouzeno“ k ležící poloze a je na nás, abychom mu pomohli dostat se k vjemům, které se podílí na jeho vývoji. Miluje náš obličej, ale pohled na něj mu nedokážeme nabídnout neustále. Různé alternativní „školy“ doporučují do blízkosti postýlky dítěte umístit bezpečné zrcadlo. Další skvělou pomůckou je kolotoč nad postýlku.

Komerční kolotoče už netáhnou – hitem jsou dřevěné z domácích dílen

Klasické komerční kolotoče nad postýlku už příliš nelákají. Kdo se snaží svému miminku hned od narození nabízet dostatek inspirace a vést jej ke vkusu, ten hledá alternativu. Takovou je dřevěný hrací kolotoč O My Dear. Pochází z dílny jedné české maminky malého chlapečka, která se rozhodla svými rukodělnými kolotoči dělat radost i dalším dětem a jejich rodičům. S nádhernými kolotoči dnes slaví úspěch.

Jde to i bez kolotoče, ale s kolotočem je to lepší

Kolotoč nad postýlkou rozvíjí motorické funkce u dětí. Dítě si díky kolotoči procvičuje svaly na rukou, nohou i na zádech. Hračka působí na dítě relaxačně. Dokáže pomoci i v tak těžkých chvílích, kdy dítě trápí první zoubky. Jejich prořezávání si jako rodiče obvykle pamatujeme po celý život. Hračka odpoutá pozornost a spolu s kvalitním kousátkem jsou ideální dvojkou na rostoucí zoubky. V neposlední řadě nabízí dětský kolotoč edukační funkce. Jakmile začne dítě vnímat barvy, dokáže pomoci s jejich poznáváním. A je nápomocen i při prvních slůvkách.

Udělej si sám: kolotoč zvládnete také

Kolotoč nad dětskou postýlku není příliš složité vyrobit. Nejjednodušší cesta k vlastní hračce je pomocí hotových součástek. Potřebujete zejména držák kolotoče nad postýlku. Na O My Dear si lze zakoupit závěsný držák, i držák, který se upevní ke šprušlím dětské postýlky. Pokud potřebujete držák na míru, nebojte se napsat. Lze jej pro vás vyrobit nebo upravit.

Další součástkou, kterou pro DIY kolotoč nad postýlku budete potřebovat, je strojek na kolotoč. K dispozici je pro naše tvoření hned v několika barvách.

Ať již si na O My Dear koupíte hotový ručně vyrobený kolotoč, nebo se pustíte do jeho vlastní tvorby, určitě se stane ozdobou dětského pokojíku po mnoho let. Kolotoč se totiž snadno změní na krásnou dětskou dekoraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *