Bydlení

Barové židle dobývají svět

Současné barové židle bezesporu patří mezi vrchol moderny sedacího nábytku 21. století, neboť jsou dokonalým spojením estetiky a praktičnosti. Nejen, že tyto novodobé barové židle působí originálním a současně nadčasovým dojmem, ale i posezení je na nich velice příjemné. Některé modely barových židlí jsou vybaveny i stupínkem pro nohy nebo výškově nastavitelným sedákem. Velice impozantní jsou i otočné barové židle, které svému uživateli zajistí dokonalý přehled o veškerém dění v místnosti. Nabídka barových židlí je vskutku obsáhlá, takže můžete vybírat mezi nejrůznějšími barevnými i materiálovými provedeními a jejich vzájemnými kombinacemi a přitom si barové židle zachovají vkus. A právě díky tomu se dnešní barové židle staly velice vhodným a atraktivním doplňkem nejenom samotných kuchyní či jídelen, ale rovněž tak i veřejných gastronomických zařízení (např. restaurací, barů, bufetů) nebo naopak objektů se zcela odlišným zaměřením (např. podniků, kanceláří, recepcí). Barové židle se zkrátka hodí do každého interiéru, který s nimi rázem ožije.

Barové židličky a barové stoličky jako další z možností

Vedle barových židlí nesmíme opomenout ani nižší barové židličky či barové stoličky, pro které platí naprosto stejné kvality, jako v případě barových židlí. Od nich se barové židličky a barové stoličky odlišují jen designem. Také v případě barových židliček a barových stoliček platí, že mohou být otočné nebo opatřeny stupínkem pro snazší usednutí či pro větší pohodlí nohou a stejně tak i jejich sedák může být výškově nastavitelný. Tuto funkci barových židliček i barových stoliček ocení zejména naši nejmenší, děti, které sezení na barových židlích nebo na barových židličkách či na barových stoličkách prostě milují. Zde bychom vám ale spíše doporučili volit z řad barových židliček, které mají vyšší opěrátko zad, které je při správném sezení dětí nesmírně důležité.

Barové stoly nesmí chybět

Ke každému sedacímu barovému nábytku patří také barové stoly. A co se barových stolů z hlediska moderny týče, pak jednoznačně vynikají takové barové stoly, které jsou kulaté, a po materiálové stránce se jedná o kombinaci kovové (pochromované) nohy se skleněnou deskou. Avšak jedná-li se o barové stoly se skleněnou deskou, dbejte vždy na to, aby použité sklo bylo bezpečnostní. Dále si při výběru barových stolů všímejte jejich stability, která je pro praktické užití barových stolů neméně důležitým požadavkem. Také pamatujte, že v konečném důsledku musí ladit všechno se vším, nejenom barové stoly a barové židle, u kterých to začíná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *