Bydlení, Služby

Vedlejší příjem téměř bez práce? Poradíme vám

V dnešní době byste jen těžko narazili na člověka, který by nechtěl ke své pravidelné výplatě získat ještě vedlejší příjem navíc. Díky tomu se pak otevírají dveře k investicím nebo uskutečnění plánů, jež se do té doby zdály naprosto nereálné. K tomu, abyste takový příjem získali, nemusíte hledat fyzicky náročné brigády, ale bohatě si vystačíte pouze s nevyužitou bytovou jednotkou. Jak díky ní začít vydělávat? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Možnosti, jak zpeněžit váš prázdný byt

  • prodej
  • dlouhodobý pronájem
  • krátkodobý pronájem

Prodej bytu by měl být vždycky až tou úplně krajní variantou. Sice si díky němu jednorázově přijdete na slušné peníze, jenže pokud s nimi na druhou stranu nemáte žádné konkrétní plány, budou vám na bankovních účtech postupně ztrácet hodnotu. Za pár let si s nimi rozhodně nesplníte sny, které máte nyní, jelikož ceny všeho kolem nás neustále stoupají. Proto se této možnosti raději obloukem vyhněte.

Podstatně lepší cestou je začít bytovou jednotku pronajímat. Dlouhodobý pronájem je sice mnohem využívanější, nicméně nepřináší ani zdaleka takové množství benefitů, jak by se mohlo zdát. Nikdy totiž potenciálního klienta nedokážete dostatečně dobře odhadnout. Může vám znenadání přestat platit nájem nebo vám po roce odevzdat byt v naprosto zdevastovaném stavu. Náklady na opravy pak jen stěží pokryjí utržené peníze a vám zbudou jen oči pro pláč.

Krátkodobý pronájem je variantou číslo jedna

Pokud se rozhodnete pro možnost krátkodobého pronájmu, zbavíte se tím téměř veškerých povinností. Proč? Tomuto typu spolupráce se totiž věnuje specializovaná firma na správu pronájmu bytu, která si vaší jednotku vezme pod svá křídla a bude vám generovat zisky.

Navíc se postará i o další činnosti jako je:

  • úklid prostor
  • údržba a opravy
  • komunikace s klienty a jejich následné přivítání

Vy této společnosti budete samozřejmě měsíčně za její služby platit, nicméně z kalkulace vychází, že vaše příjmy z pronájmu se zvýší o 20 až 50 %. Správa pronájmu bytu je určená pro všechny, kteří se nechtějí spokojit s nízkými příjmy a hodlají se svým životem něco udělat. Díky nově nabytým penězům poté mohou více času věnovat rodině a společným zálibám, na něž jim do té doby nezbýval čas ani finance.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *