Služby, Zdraví

Nechutná e-cigareta tak, jak má?

Pokud jste si už pořídili svou první elektronickou cigaretu a začínáte objevovat svět vapování, může se stát, že vám toto objevování kazí nepříjemná chuť něčeho spáleného. Než přijde čas na reklamaci, pojďme se podívat na žhavicí hlavu – součástku, která výše uvedený problém nejpravděpodobněji způsobuje.

Maximálně pár týdnů a je čas na výměnu

Žhavicí hlavy patří mezi části elektronické cigarety, které mají omezenou životnost. Obecně vydrží v rozmezí pár dnů až dva týdny. Životnost žhavicí hlavy je přímo úměrná tomu, jak náruživým vaperem jste. Pokud máte jistotu, že životnost žhavicí hlavy je teprve na začátku, závada může být někde jinde.

Nejste na suchu?

S trochou nadsázky můžeme napsat, že žhavicí hlava musí být ve vatě a mít co pít. Popisovaná součástka pomocí elektrické energie z baterie zahřívá e-liquid jenž se postupně odpařuje. Dostatečnou zásobu náplně v přímém kontaktu se žhavicí hlavou zajišťuje vata. Ta může být za určitých okolností suchá. Nejčastěji se to stává v okamžiku, kdy je žhavicí hlava čerstvě vyměněná nebo když zkrátka náplň došla. Někdy se vata nedostane do kontaktu s náplní, protože e-cigaretu příliš nakláníme. Dalším důvodem může být příliš velká hustota e-liquidu. O jednotlivých složkách e-liquidu podrobněji tady.

Sestavení a nastavení

Problémy a špatnou funkci elektronické cigarety může způsobit nepřesné sesazení jednotlivých dílů či chybějící těsnění, stejně tak nečistoty, kterých je třeba se jednou za čas zbavit. Některá zařízení umožňují nastavení tak vysokého výkonu, který nemusí být pro žhavicí hlavu vhodný a může ji nenávratně poškodit.

Ověřené náplně

Na https://www.elcigon.cz/ najdete originální e-liquidy od prověřených výrobců. I to ovlivňuje výsledný zážitek z vapování. Nekvalitní látky negativně působí na životnost žhavicí hlavy.  Ověřené náplně mají požadované fyzikální vlastnosti, obsahují jasně deklarované složky a chutnají tak, jak mají. To samozřejmě platí i o e-liquidech, které si vapeři míchají z podobně ověřených základních komponentů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *