Služby, Zdraví

3 důvody proč jsou dětská loutková divadla dětem prospěšná

Každý zodpovědný a milující rodič chce pro své dítě to nejlepší. Bohužel, mnohdy je těžké rozeznat, co je pro dítě skutečně to nejlepší. Mnoho forem současné zábavy určené pro děti, zábavou fakticky není. Televize nebo obrazovky chytrých telefonů a tabletů dětem přímo škodí. Naopak takové domácí loutkové divadlo pro děti představuje skvělou hračku. Možná vás překvapí i přínosy, které dětská loutková divadla nabízejí.

  1. Rozvíjí komunikační schopnosti

Komunikační schopnosti jsou jistě v současném světě velmi výhodnou vlastností. Dá se přirozeně zlepšovat již od dětského věku nejrůznějšími formami. Domácí loutkové divadlo pro děti je jednou z nich. Oživlé loutky v dětech probouzí kreativitu. Zapojují je do děje, a tak jsou tou nejlepší metodou k osvojení řeči a umění komunikace.

  1. Podněcují radost

Zdá se to být jako samozřejmost, ale není. Nejenom dospělí, i děti jsou denně vystavovány mnoha negativním zprávám a prožitkům. Stresující společnost se odráží i na těch nejmenších, aby se z jejich životů postupně vytrácela radost. Dětské papírové divadlo je plné barev a veselých postav. Na první pohled působí pozitivně. Přináší radost již jen svým designem. Ta ještě narůstá ve chvíli, kdy domácí loutkové divadlo rozevře oponu a začne představení.

  1. Aktivují rodinný život

Domácí loutkové divadlo pro děti prospěje i dospělým. Ať již jako herec či tvůrce představení, nebo jako divák, každý v rodině se může zúčastnit. Společná zábava prohlubuje rodinné vazby. Zapojení rodičů navíc umožňuje mít pod kontrolou vše, co dítě přijímá.

Největším problémem televize je dle profesionálních představitelů divadla pro děti právě to, že děti pasivně přijímají obsah. Ten pro ně nemusí být vhodný. Na děti se prostřednictvím televizních obrazovek chrlí fikce, mnoho bolesti, utrpení a negativity. To je okrádá o city. Stávají se méně citlivými, chybí jim pak empatie. Přitom i empatie je potřebná k umění komunikace, o které již byla řeč.

To jsou jen 3 důvody, proč by vám doma nemělo chybět dětské papírové divadlo. Těch důvodů je však mnohem víc. Také dětská loutková divadla, která jsou vám k dispozici mají více podob. Vyberete si to své?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *