Služby, Zdraví, Zprávy

Konzumace kávy a její účinky na lidský organismus

Káva patří dlouhodobě k nejoblíbenějším nápojům. Bohužel Češi se řadí k národům, které ji neumějí dobře připravit. Typicky se u nás stále za kávu považují i různé směsi, jež přitom obsahují jen zlomek pravé kávy, navíc ne zrovna kvalitní. Právě kvalita je přitom hlavním kritériem k tomu, aby byl tento nápoj tělu prospěšný.

Vyhněte se levným kávovým nápojům, se skutečnou kávou toho nemají moc společného

Je známo, že káva má poměrně příznivé účinky na lidské tělo, pakliže se konzumuje ve vhodné formě a v patřičném množství. Raději zapomeňte na levné kávové nápoje a pro našince tolik charakteristický šálek horké vody s lógrem. Dopřejte si spíše pravou kávu, dnes už není problémem ji zakoupit ve vybraných tuzemských obchodech a eshopech. Příkladem budiž společnost Monro: prodej – kávy.

Čerstvě upražená káva z celého světa se dá pořídit i v Česku

Právě pro zmíněný eshop káva znamená víc než jen laciný nápoj. Do Česka dováží vybranou špičkovou kávu z celého světa, od Ameriky až po Asii. Aby svým zákazníkům dopřála jedinečnou chuť a vyváženost, funguje firma rovněž jako pražírna a kavárna. Dovezená zrnka kávy až zde praží, takže se k vám dostane skutečně v tom nejlepším možném stavu. Pak už záleží jen na vás, jakým způsobem si ji doma připravíte. Doporučuji si k tomu něco nastudovat, neboť obyčejné zalití horkou vodou je spíše barbarstvím a dochází kvůli tomu ke zničení mnoha vlastností kávy, zejména chutě, plnosti, vyváženosti a v neposlední řadě k utlumení pozitivních účinků na zdraví.

Co obsahuje pravá a vhodně udělaná káva?

Káva, je-li kvalitní a dobře připravená, nastartuje vaši mysl, pomůže k lepšímu výkonu. Stejně tak ale dodává tělu důležité vitamíny a prvky. Namátkou jde třeba o vitamíny B1, B5 a B3, mangan, draslík a hořčík. Důležitá je samozřejmě konzumace v rozumném množství, nejlépe jeden až dva šálky denně. V takovéto intenzitě kofein, který je nedílnou součástí pravé kávy, dokáže příznivě stimulovat organismus, aniž by vás po nápoji začala bolet hlava, trápit nespavost apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *