Bydlení

Jak vytvořit dětem útulné království

Pro naše ratolesti je důležité, aby se ve svém pokojíku cítily spokojeně a měly vše potřebné. Je především důležité dbát na jejich bezpečnost a pohodlí. Pořídit můžete nepřeberné množství nábytku, který bude nejen praktický, ale také bezpečný. V tomto článku jsme sepsali pár tipů na to, jak takový pokojík vybavit. 

Spaní jako základ

Spánek je pro každého člověka životně důležitý, ale pro malé děti obzvlášť. Proto je důležité mu věnovat velkou pozornost. Co se týče typu postele, je čistě na vás, jakou zvolíte. Na oblibě si získává domečková postel, která nejen dobře vypadá a zaujme především svým designem, ale také příjemně zútulní interiér. Nebo můžete vybrat rostoucí postele, nemusíte se tak často zaobírat výběrem nové postele. Velký důraz je nutné klást na výběr matrace. Všeobecně se doporučují spíše tvrdší matrace (na stupnici od 1 – 7, volte tvrdost 4 – 5), ideálně z přírodních materiálů. Je důležité, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, ale také aby odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Preventivně můžete pořídit antialergický polštář a přikrývku. Je důležité, aby přikrývka měla obal z hustě tkané tkaniny, které je odolná proti roztočům. 

Jaký vybrat nábytek

Do dětského pokoje postačí vybrat pár kousků nábytku, aby zbytečně nezaplňovaly místnost, ale aby splnily svůj účel. Pořídit můžete šatní skříň s posuvnými dveřmi, kdy oceníte úsporu prostoru při otevírání dveří oproti klasickému. Skříně jsou k dostání v různých šířích, vybírejte dle dostupných rozměrů pokojíku. Doplnit ji můžete o praktickou komodu, může být zásuvková nebo kombinovaná. Pokud máte doma školáka, nesmí chybět pracovní stůl a židle. Tady je důležité dbát na správnou výšku stolu a židle, aby dítě dosáhlo chodily na zem. Můžete zvolit i rostoucí nábytek, který nemusíte tak často měnit. Šikovný úložný prostor vyřeší police, úložná truhla na hračky nebo úložné boxy, které jednoduše uschováte ve skříni. Dejte si opravdu záležet na zútulnění prostoru pro ratolesti, protože není nic víc, než spokojené dítě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *