Cestování, Zdraví

Cyklostezky

Začíná jaro a všichni se chystají vytáhnout konečně po zimě kolo. Kam se chystáte vy? Jezdíte po frekventovaných silnicích, lesních cestách nebo preferujete osvědčené cyklostezky? Českou republiku protíná dokonce několik významných evropských cyklotras, které lákají k projížďce. Všechny mapy naleznete v elektronické podobě na internetu a samozřejmě i v tištěné podobě v jednotlivých regionech.

Cyklisté a Jižní Morava

Jižní Morava je známá svojí přívětivostí k cyklistům všech úrovní, věku i generací. Každý si přijde na své. V posledních letech zde rapidně přibývají cyklostezky napříč různými terény i obtížnostmi.

Jihomoravský kraj se pyšní hustou sítí cyklotras v délce přes čtyři tisíce kilometrů od těch nejkratších až po páteřní evropské trasy. Určitě se na nějakou vydejte s celou rodinou. Je to příjemné zpestření slunného víkendu, nemusíte se bát o děti, protože cyklotrasy jsou bezpečné a zároveň můžete cestou navštívit zajímavá místa.

A jaké kolo?

Můžete klidně vyrazit na horském kole do drsného terénu nebo třeba vytáhnout silniční kolo a užít si rychlou jízdu po silnici. Ale pokud nejste pevně rozhodnutí, jakým terénem se chcete nejčastěji pohybovat, pak zvolte krosové kolo. Je oblíbené u rekreačních jezdců. Hodí se totiž jak na zpevněné komunikace, tak i na lesní a polní cesty. Pokud zrovna žádné kolo nemáte, nechte si poradit od prodejce, zaručeně odjedete domů s kvalitním kolem vybaveným přesně podle vašich potřeb.

Bezpečnost především

Každopádně ať už se nakonec vydáte na kole na jakoukoliv trasu, nezapomeňte před výletem zkontrolovat kolo. Nejlepší je dát si kolo po zimě do servisu, kde provedou kompletní servisní prohlídku, a mít pak jistotu, že jezdíte bezpečně. Nezapomeňte cyklistickou přilbu, nehody se nevyhýbají ani opatrným cyklistům.

A teď už vzhůru za novými zážitky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *