Služby, Zdraví, Zprávy

Důležité sportovní vybavení na florbal a basketbal

Chcete-li provozovat sport na vysoké úrovni a v plném rozsahu, je nezbytné investovat do kvalitního vybavení. Platí to prakticky pro všechny druhy sportu. Jaké potřeby si zajistit v případě, že jdete hrát basketbal a florbal?

Basketbalové vybavení

Basketbal je dlouhodobě velmi populárním halovým sportem, byť je dnes přeci jen trochu na ústupu. Výhodou je fakt, že k jeho hraní nepotřebujete tolik věcí. Pominu-li míč a samozřejmě vhodné prostory s koši, z osobního hlediska jsou důležité především dva prvky – obuv a oblečení. Co se týče obuvi, je nutné zvolit vhodné sálové boty, jež musejí zajistit maximální stabilitu. Proto si při jejich výběru všímejte podrážek, které by měly být protiskluzové. Důležitým aspektem je také schopnost chránit kotníky před poraněním. Jinak je výběr dosti podobný situaci, kdy si kupujete klasickou volnočasovou obuv.

Při hraní v kolektivu se neobejdete bez dresů. Basketbalové dresy jsou do značné míry specifické, mají daleko lepší schopnost odvádět pot nežli obyčejná trička a tílka. Vysoká prodyšnost je základním parametrem, který je třeba u basketbalových dresů brát v potaz. Zároveň mají být volné, aby nijak nebránily v pohybu.

Florbalové pomůcky

Florbal je v posledních letech dominantním halovým sportem, a to i díky tomu, že lze tuto hru provozovat jen s minimem věcí. V podstatě vám stačí alespoň trochu kvalitní florbalová hokejka, míček, sálová obuv a dres. To však neplatí pro pozici brankáře. Jde o poměrně tvrdý sport, kde míčky létají skutečně velkou rychlostí. U brankáře tudíž nesmí chybět speciální helma, rukavice a chrániče. Florbalové – brankářské chrániče slouží k tlumení nárazů, gólman totiž prakticky neustále klečí a padá na zem, což by bez chráničů kolen a loktů snadno vedlo k odřeninám, potažmo mnohem závažnějším typům zranění. Špičkové florbalové brankářské chrániče poznáte dle toho, že jsou tvrdé, ale zároveň lehké, díky čemuž vás při hře nijak neomezují v rychlosti a koordinaci pohybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *