Služby, Zprávy

10 tipů, jak uspět u přijímaček na VŠ

Hlásíte se na vaši vysněnou VŠ a už začínáte být ve stresu, jestli uspějete u přijímacích zkoušek? Ukážeme vám deset základních tipů, jak postupovat, abyste rapidně zlepšili své šance na přijetí.

  1. Zjistěte si co nejvíce informací o škole a samotném přijímacím řízení. Jak bude zkouška probíhat, z jakých předmětů, za jakých podmínek a podobně. Všechny potřebné informace naleznete na stránkách školy.
  2. Na stránkách školy také můžete najít testy z minulých let které vám velmi napoví, jak asi bude vypadat váš test. Zde získáte cenné informace.
  3. Zeptejte se studentů, kteří již přijímací řízení absolvovali. Poptejte se v okolí, nebo navštivte studentské skupiny na sociálních sítích, kde starší a zkušenější studenty najdete. Jistě vám rádi poradí a ještě získáte nové kamarády.
  4. Vytipujte si vhodnou četbu a všechny ostatní podklady. Vše nemusíte kupovat, stačí když si uděláte výběr toho nejdůležitějšího.
  5. Navštivte Den otevřených dveří školy kde získáte další potřebné informace. Navíc se setkáte se staršími studenty, kteří vám mohou pomoci.

Tip: Stejně jako stovky spokojených studentů můžete i vy využít možnosti vypracování bakalářské práce, nebo vypracování diplomové práce na zakázku. Rozhodnutím nechat práci na odbornících se zbavíte stresu a naopak získáte množství času, který můžete věnovat něčemu jinému.

  1. Zkusite přípravné kurzy. Některé školy přímo pořádají přípravné kurzy. Pokud ne, je třeba hledat jinde. Velmi důležité však je zvolit kvalitní kurz, ve kterém bude zahrnuto vše, co by se mohlo v testech objevit. Další možností jsou internetové kurzy.
  2. Dbejte na pravidelnou přípravu. Důležité je začít s přípravou nejlépe několik měsíců před přijímacím řízením. Je také dobré sepsat si okruhy témat a zaměřit se na ně. Nezapomeňte na opakování.
  3. Naučte se správně vyhodnotit priority a nejprve se naučte těžkou látku, která vám může zabrat nejvíce času. Vyhnete se tak nepříjemné situaci, kdy to nejtěžší na konci už prostě nestihnete.
  4. Před zkouškou je možné absolvovat testy nanečisto. Tak získáte možnost vyzkoušet, jak to vlastně bude v reálu vypadat a uděláte si tu nejlepší představu o “ostrém testu”.
  5. Požádejte o pomoc rodinu, nebo přátele a hlavně zůstaňte v klidu a zbytečně se nestresujte. Nejde o život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *