Zdraví

Zdravá a krásná pleť není pro VIP, ale pro každého, kdo o ní náležitě pečuje

Kolik času jste strávili zoufáním nad tím, že vaše pleť nevypadá ani zdaleka tak dokonale jako tváře modelek, které denně vídáte na obálkách časopisů? Pomineme-li fakt, že se zpravidla jedná o pečlivě upravené snímky, pupínků a dalších nedokonalostí se můžete poměrně snadno zbavit. Klíčem ke kráse je pravidelná péče – a především důkladné čištění od všeho, co pokožce škodí. Začněte dodržovat následující doporučení a brzy se budete při pohledu do zrcadla spokojeně usmívat.

Odlíčení je začátek, následuje hloubkové čištění

Pokud často usínáte neodlíčená a make-up se zbavujete až ráno, pleti tím rozhodně neprospíváte. Po bouřlivém večírku se vám pochopitelně nechce trávit čas u toaletního stolku, ale nezapomeňte, že kromě líčidel na pleti zůstává také mnoho dalších nečistot, které na ní ulpívají během celého den: pot, prach, těžké kovy, toxiny… Zkrátka a dobře nic, co byste na tváři chtěla mít. Proto je důležité, abyste obličej děj se co děj důkladně vyčistila.

Mějte na paměti, že pleť, kterou pokrývá vrstva nečistot, nemůže dýchat, zanáší se póry a dochází ke vzniku pupínků a rozvoji zánětlivých onemocnění.

Pozornost věnujte také řasám. Necháte-li na nich zatvrdnout řasenku, stanou se mnohem křehčí a náchylné ke zlomení. Zároveň se může stát, že se probudíte s oteklými víčky. Ještě o něco méně příjemný je zánět spojivek.

Vrásky a nehezká zašedlá barva

Večerní odlíčení má opodstatnění i proto, že se čistá pokožka během spánku mnohem efektivněji regeneruje. Zbytky make-upu a nečistoty jsou příčinou ztráty přirozeně zdravé barvy, tvorby vrásek i v mladém věku a mnoha dalších „vad na kráse“, kterým lze snadno předejít svědomitou péčí.

Nemáte čas? Používejte micelární vodu

Kdo večerní hloubkové čištění nestíhá, nemusí zoufat. S moderními kosmetickými přípravky je péče o pleť snadná jako nikdy dříve. Make-upu včetně toho voděodolného a naprosté většiny ostatních nečistot se rychle zbavíte pomocí micelární vody.


Micelární voda neboli micelárka je roztok vody s obsahem aktivních částic – micel. Tyto shluky tenzidů fungují na principu dvojí afinity, což v praxi neznamená nic jiného, než že rozpouští ve vodě rozpustné nečistoty a zbylé přitahují jako magnet. Hravě je pak odstraníte bavlněným tamponkem.

Řešení pro všechny typy pleti

Micelární vodu mohou používat všechny ženy bez výjimky. K dostání jsou micelární vody pro citlivou pokožku, ale také pro suchou i mastnou pleť. K nejlépe hodnoceným přípravkům patří produkty od francouzské BIODERMY, která v 90. letech uvedla micelární vodu na trhu jako vůbec první. Její produkty respektují přirozené vlastnosti pokožky a lze je bez obav používat dlouhodobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *