Uncategorized

Začněte používat kvalitní bio kosmetiku

V současné době je velice skloňovaným tématem přírodní kosmetika, ovšem neznamená to, že veškerá přírodní kosmetika je i bio. Pokud tedy plánujete investovat do kvalitních produktů, dávejte si pozor na to, aby měly označení bio. V následujících řádcích se na tuto problematiku zaměříme podrobně.

Ještě relativně nedávno neexistovala pro tento typ výrobků specifická legislativa a ani dnes není v tomto ohledu zcela jasno. Výrobek totiž může být přírodního původu, ale nemusí být bio či eko, protože nesplňuje určité podmínky.

Jaké jsou požadavky na bio a eko kosmetiku?

Kosmetické přípravky označené jako bio a eko by měly mít alespoň 95 % složek ekologického původu. Stejně tak nesmí obsahovat látky syntetického původu, jako jsou barviva, konzervační látky a ropné deriváty.

Kosmetické produkty se nesmí testovat na zvířatech. Důraz je kladen i na obalový materiál, který by měl být recyklovaný nebo recyklovatelný. Bio kosmetika má taktéž certifikát od příslušného orgánu, který má oprávnění takové certifikáty vydávat.

Jaké jsou výhody přírodní bio kosmetiky?

V první řadě obsahuje množství účinných látek, mezi něž spadají vitamíny a antioxidanty. Ve složení častokrát najdete například šípkový olej, který dokáže pěkně hojit rány na pokožce, či aloe vera se zklidňujícími a hydratačními účinky.

Složky, jako je šípkový olej, který je hojivým prostředkem par excellence, nebo gel z aloe vera, který je známý svými zklidňujícími a hydratačními účinky na suchou nebo podrážděnou pokožku. To jsou příklady velmi účinných a zcela přírodních surovin.

Bio kosmetika má minimální dopad na životní prostředí, protože se snaží co nejvíce omezit produkci odpadu, navíc se používají recyklované materiály a suroviny, jež jsou co nejšetrnější k životnímu prostředí.

Podívejte se na bohatou nabídku e-shopu Ekokočka, který se zaměřuje na bio kosmetiku od českých malovýrobců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *