Zdraví

Spolehlivé odstranění metličkových žilek laserem

Jde o estetický problém, který bohužel s přibývajícím věkem trápí skoro každého. Žilky, které začnou vystupovat a prosvítat kůží. Naštěstí dnes je odstraní nenáročné zákroky.

Jak vznikají žilky v obličeji a na nohách?

Rozšířené žilky nebo metličkové žilky vznikají proto, že se oslabují cévní stěny. Často jde o estetický problém, ovšem návštěvu lékaře byste neměli zanedbat, protože může signalizovat i nastupující vážný zdravotní problémy. Viditelné žilky se objevují nejčastěji v obličeji, konkrétně kolem nosu, a na nohách. Zde pak naznačují, že se časem objeví viditelnější žíly, jež se pod kůží i vyboulí. Vzniknou tak varixy. Ty mohou být primární a sekundární. V prvním případě jde o genetické příčiny, zkrátka pokud vaši rodiče měli křečáky, je pravděpodobné, že potrápí i vás. Ovšem o to více byste měli být opatrní, protože jde o podklad vrozeného oslabení žilní stěny, a také má vliv nedomykavost žilních chlopní, což může naznačovat, že se budete potýkat i s jinými žilními obtížemi. Sekundární varixy vznikají jako důsledek nějakého onemocnění (např. vysoký tlak, trombóza apod.).

Jak se provádí odstranění žilek laserem?

Máte pocit, že můžete být žilkami ohroženi? Můžete jim předcházet, pokud budete praktikovat zdravý životní styl. Určitě je dobrý sport, dynamický, jako jogging, plavání, jízda na kole, někdy postačí i obyčejná chůze. Je také dobré se pravidelně protahovat při dlouhodobém sezení. Dále se doporučuje polohování končetin nad úroveň srdce a pozor – nedoporučuje se odpočívat s překříženýma nohama. Noste volné oblečení, které neškrtí. A udržujte si linii, protože nadmíra tuku vede ke zvýšenému tlaku v místě třísel a sníženému srdečnímu návratu. Jestli se vám žilky ale už objeví, nevěste hlavu. Na to je tu odstranění žilek laserem. K zákroku se využívají cévní lasery, naprosto bezpečné a účinné přístroje, které účinkují jen tam, kde mají. Jak celý proces probíhá?

Rychlé odstranění metliček

S pomocí laseru se uvnitř cévy vytvoří teplo, jež cévu zataví, a pak ji bezpečně stáhne. Céva samotná se začne postupně rozpadat, až se úplně vstřebá. To je vše. Celý zákrok trvá jen půl hodiny, samozřejmě záleží, jak velké je ošetřované místo. Ptáte se, jestli zákrok bolí. V podstatě ne. Spíš se jedná o jakési štípání. Není to ale nic, co by se nedalo vydržet, spíš jde jen o nepříjemný pocit, naštěstí ošetření trvá krátce. Anestezie se v tomto případě nedoporučuje, protože ta žilky stahuje a tím zamezí optimálnímu průniku paprsku a zhoršuje výsledný efekt. I během ošetření se však dají využít chladivé gelové sáčky.

Odstranění červených žilek – jak dlouho to trvá?

Musíte počítat s tím, že půjdete na více sezení. Žilky samotné jsou totiž uloženy ve více vrstvách, takže po prvním ošetření jich zmizí víc než polovina. Většinou se tak zákrok provádí dvakrát až třikrát. Zajímá vás, jestli se vám vytvoří nové žilky? Bohužel zákrok nezaručí permanentní efekt, jestli máte sklony k tvorbě rozšířených žilek. Je to jako s tvořením ochlupení. Laser vás jich na nějakou dobu zbaví, za čas ale budete muset jít na zákrok znovu. I tak to ale stojí za to. Navíc, pokud budete o pleť správně pečovat, tvorbu nových žilek eliminujete. Na co se připravit? Po ošetření je možné, že vznikne modřinka, puchýřek nebo otok. Jde ale o běžné projevy důsledku zákroku. Opět můžete ke zklidnění používat chladivé obklady, vše samo zmizí za pár dní. Co se týká opakování sezení, mělo by se praktikovat asi po pěti až šesti týdnech. V tomto časovém úseku byste se i měli chránit před slunečním zářením, používejte krémy s ochranným faktorem SPF 50+. Stejně tak se po tuto dobu nevystavujte vysokým teplotám, ať už jde o relax v horké vaně nebo sauně.

Zdroj: https://www.skincareliberec.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *