Bydlení, Zdraví

Jedlé nádobí s minimem kalorií musíte vyzkoušet i vy

Co takhle ušetřit si práci a potěšit přírodu, až budete příště grilovat? Nemusíte mýt klasické talíře, u nichž navíc hrozí, že je na zahradě někdo rozbije, a nemusíte ani znečišťovat planetu dalšími plasty v podobě jednorázových talířů. Pořiďte si jedlé nádobí, na němž si po snězení svého pokrmu jednoduše pochutnáte. A to myslíme doslova, protože třeba takový sušenkový kelímek je docela lahůdkou.

Obsahuje minimum kalorií, takže ho lze sníst zcela bez výčitek, a nejsou v něm žádné živočišné složky, proto je vhodný i pro vegetariány a vegany. Jedlé nádobí může vyzkoušet opravdu každý.

Na kávu i zmrzlinu

Není třeba se obávat, že nic nevydrží. Jedlé lžičky se nezachovají jako plastové lžičky z Pelíšků, nemějte strach. Jsou přizpůsobeny vysokým i nízkým teplotám. Do jedlého kelímku si můžete bez obav nalít horkou kávu, nebo naopak dát studenou zmrzlinu z mrazáku. Jedlé talíře se dají dát dokonce do mikrovlnné i klasické trouby.

Omezení samozřejmě existují. Jídlo byste si na jedlé nádobí měli servírovat před konzumací pokrmu, nenechávejte ho v talíři dlouhé hodiny. To stejné platí také pro kelímky. S konzumací ovšem není nutné spěchat, minimálně hodinu jedlé nádobí každopádně přežije. Někdy samozřejmě i mnohem déle, vždy záleží na tom, co do něj servírujete.

S příchutí celozrnného chleba, sušenky i těstovin

Zajímá vás, jak takové jedlé nádobí chutná? Chuť je různá dle složení. Například jedlá brčka chutnají jako těstoviny, dokonce je lze po použití uvařit jako makarony. Jedlé talíře z pšeničných otrub svou chutí připomínají celozrnný chléb. Jedlé kelímky jsou sladké jako sušenka. Na začátku křupavá, jestliže v nich nápoj necháte delší dobu, změknou.

Nejlépe ovšem chutě jedlého nádobí poznáte, když ho sami ochutnáte. Za dobré ceny jedlé nádobí pořídíte v e-shopu Jedlenadobi.cz. Prodávají talíře, misky, příbory i takové speciality jako míchátka na kávu a sushi hůlky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *