Zdraví, Zprávy

Je plastový jídlonosič škodlivý pro vaše zdraví, nebo se nemusíte obávat?

Málokterý materiál vzbuzuje takové vášně, jako tomu je v případě plastu. Není se čemu divit, protože ve společnosti ještě stále převládá celá řada nepravdivých informací o jeho vlastnostech i vhodnosti. To se samozřejmě týká i klasických jídlonosičů, které všichni moc dobře známe. Jak to s nimi tedy je?

Moderní plast

Na současném trhu najdeme desítky a desítky různých druhů plastů. Každý z nich má samozřejmě trochu jiné využití, složení a zároveň podléhá odlišným kontrolám. Velmi zajímavou oblastí jsou hlavně plasty pro styk s potravinami. Ty totiž podléhají velmi přísnému dohledu a před svým zavedením na trh musí získat certifikace od příslušných orgánů. To platí alespoň pro oblast Evropské unie.

Pokud vás tedy zaujme nenáročný a levný jídlonosič plast, určitě si jej pořiďte pouze od známých dodavatelů z naší země. V takovém případě budete mít jistotu, že neriskujete své zdraví. Vyhněte se položkám z Aliexpressu a podobných e-shopů.

Jiný materiál

Nevěříte-li umělé hmotě, mrkněte se na jídlonosič nerez. Tato moderní ocel s sebou přináší celou řadu výhod, které zajisté oceníte. Hlavním lákadlem je ohromná pevnost, takže vám vydrží desítky let i při hrubém zacházení. Termo provedení udrží váš pokrm teplý po dlouhou dobu, takže nebudete muset pospíchat a stresovat se s jeho brzkou konzumací. Na první pohled je daná varianta sice trochu dražší, ale její životnost tento nešvar rozhodně kompenzuje.

Kde si pořídit jakékoliv zboží pro styk s potravinami, abyste měli stoprocentní jistotu? Za zmínku stojí hlavně jeden z největších e-shopů na tuzemském trhu pod názvem Od kulináře. Více než dvacet osm let praxe a tisíce prodaných produktů mluví za vše. Nezapomeňte ani na dopravu zdarma u objednávek nad 999 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *