Zdraví

Antigenní testy se vyplatí využívat i po rozvolnění

V současné době se vláda rozhodla o rozvolnění pravidel, která souvisejí s epidemií koronaviru. Díky tomu se již nebudete muset pravidelně testovat pomocí antigenních testů v zaměstnání, děti pak ve školách. To však znamená, že nemusíte mít přehled o tom, zda aktuálně nejste nakaženi. Proto je dobré si pořídit antigenní testy domů a občas si je udělat, abyste zjistili, zda nemáte virus v těle a nemůžete jím ohrožovat své blízké a okolí.

Proč i nadále používat antigenní testy, ačkoliv už nejsou povinné?

Domácí antigenní testy slouží nejen ke zjištění stavu, zda nemáte koronavirus, když je vám špatně. Mohou velmi dobře posloužit také jako určité preventivní opatření. V souvislosti s tím, jak virus slábne, mnozí lidé nepociťují prakticky žádné příznaky onemocnění. Pak mohou být snadno přenašeči, čímž ohrožují třeba seniory ve své rodině. Proto na antigenní testy určitě není vhodné zcela zanevřít.

Nákup sad pro samotestování není složitý ani drahý

Moderní antigenní testy pro domácí použití jsou dnes už cenově dostupnou záležitostí, navíc se dají zakoupit takřka ve všech lékárnách. Objednáte je dokonce i přes internet. K tomu vám poslouží například DIA lékárna, respektive její internetový obchod, v něm najdete hned několik variant rychlých antigenních testů, jež jsou přímo určené pro samotestování. Při jejich aplikaci tak nemusíte být pod dohledem zdravotníků.

Kvalitní antigenní testy mají už poměrně solidní schopnost rozeznat přítomnost viru v těle. A jak často byste si je měli provádět? Ideální je, pakliže si test uděláte alespoň jednou až dvakrát týdně. Vždy vám to zabere jen pár minut času, takže celý proces zjištění, zda náhodou nejste pozitivní, s přehledem vykonáte třeba po ránu, než půjdete do zaměstnání.

Antigenní testy dnes vycházejí doslova na pár korun. Nejedná se tedy o drahou záležitost, která by měla významně narušit váš rodinný rozpočet. Myslete přitom na to, že jde především o vaše zdraví, potažmo zdraví vašich rodinných příslušníků, přátel a všech ostatních lidí, s nimiž se stýkáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *