Zdraví

3 tipy na české lázně, kam byste měli vyrazit na prodloužený víkend

Pokud plánujete vyrazit na prodloužený víkend, protože si organismus potřebuje odpočinout od každodenních povinností a starostí, poohlédněte se po wellness pobytech. V České republice narazíte na celou řadu lázeňských měst s romantickými kolonádami. V následujících řádcích vám dáme hned tři skvělé tipy na lázně.

Samozřejmě znáte lázně jako Karlovy Vary, Luhačovice, Mariánská Lázně či Františkovy Lázně. Bohužel, ty menší bývají těmito velikány zastíněny, což je obrovská škoda.

Lázně Darkov

Darkov jsou jodové lázně používající k léčebným procedurám jodobromovou solanku. Lázně Darkov fungují od druhé poloviny devatenáctého století, přičemž mají dveře otevřené zejména pro pacienty, kteří mají problémy s pohybovým, nervovým a oběhovým ústrojím. Stejně tak procedury mají pozitivní vliv na kožní a gynekologické nemoci.

Lázně Leopoldov

V případě, že chcete zavítat spíše na jižní Moravu, nadchnou vás Lázně Leopoldov známé také jako Smraďavka. V blízkosti se nachází Buchlovice s nádherným zámkem či Uherské Hradiště s pestrým kulturním vyžitím. Lázně Leopoldov jsou charakteristické sirným pramenem. Prošly kompletní rekonstrukcí a jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů, již prahnou po klidu a odpočinku.

Lázně Bechyně

Kdybyste zavítali do údolí na soutoku Lužnice a říčky Smutné, narazili byste na úžasné město Bechyně, na němž se podepsala bohatá historie. Za zmínku stojí třeba architektonicky zajímavý most, renesanční zámek a bechyňské lázně. Ubytujete se v klidném prostředí, protože Lázně Bechyně nejsou nikterak velké. Přestože se jedná o jedny z nejstarších českých lázní, nedostávají se tak do podvědomí. Zaměřují se na artritidu a artrózu, dále pak na Bechtěrevovu chorobu, metabolická onemocnění s postižením kloubů či nemoci nervového ústrojí. Pro léčebné procedury se využívá rašelina.

Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz. Stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *