Služby, Zprávy

Konstrukce, haly a jejich montáž

Jestliže plánujete výstavbu firemního prostoru, tak pro vás nepochybně bude náš text přínosný. Jeho tématem jsou právě montované haly, ocelové haly a s nimi související ocelové konstrukce. Dočtete se tady několik přínosných informací, které budete moci využít ku prospěchu vaší stavby a tudíž i vás. A teď už k naší problematice.

Začneme tím, že si řekneme něco málo o ocelové konstrukci, ze které se montované haly skládají. Pevnost a tak i stabilita ocelové konstrukce jsou dány chemickým složením jejího základního prvku, což je ocel. Ocel umožňuje, že i stavby s velkým rozponem si dokážou uchovat žádanou stabilitu a nespadnou. ocelové konstrukce jsou rovněž také ošetřeny více nátěry. Důležité je, že každá ocelová konstrukce je vypočítána pro konkrétní zvláštnosti dané zeměpisné polohy, zejména pro její povětrnostní a sněhové požadavky. Pokud se jedná o střešní rámy ocelové konstrukce, jež je zapotřebí vzájemně sjednotit,scelit, využívají se k tomuto účelu vaznice. Přednost by při rozhodování měly mít ocelové konstrukce, jež si při svém ekonomickém řešení dokážou zachovat stabilitu, která je při záměru realizace montované haly nejdůležitější.

Jsou-li tyto priority kladené na výrobu ocelové konstrukce splněny, pak můžete s jejich použitím vystavět montované haly s rozponem mezi 6 a 37 m bez podpěry. Montované ocelové haly, jež vymezené rozpětí překračují, musí být při své realizaci opatřeny podpěrou, přičemž rozlohu montované haly to vůbec neomezuje. Po dokončení montáže ocelové haly je dále možno ocelovou konstrukci přizpůsobovat podle aktuálních potřeb – mimo jiné můžete korigovat výšku a délku montované haly.

Ocelové konstrukce nejsou pouze dokonale sjednocené a stabilní, ale také i trvanlivé, přizpůsobivé a kombinovatelné i s mnoha materiály. A jednou z dalších výhod je rychlost, s níž montovanou ocelovou halu zkonstruujete a neměli bychom vynechat ani recyklovatelnost oceli. Montované haly, ocelové haly i komplexní ocelové systémy si pak můžete koupit v rámovém či obloukovém typu, zateplené sendvičovými panely anebo naopak bez zateplení. To se vždy odvíjí od objednávky stavitele, účelu využití konkrétní montované ocelové haly a zeměpisným vlivům počasí. Montované haly rámové jsou přínosnější z hlediska efektivity využití interních halových dispozic a mohou být opatřeny rovnou i sedlovou střešní pokrývkou. Jedná-li se o nezateplené rámové montované haly, pak jsou ve své boční části opatřeny paždíky, které slouží k montáži opláštění trapézovými plechy. Oproti tomu stojí obloukové montované haly, jenž jsou díky svému materiálovému složení i rychlejší výstavbě zajímavé. Své uplatnění nalézají hlavně jako výrobní, stavební nebo skladovací prostory a garáže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *